Blog - Primagran

Jak usunąć kamień z baterii łazienkowej?

Jak usunąć kamień z baterii łazienkowej?

Osady z kamienia niszczą estetykę nawet najładniej wykonanych baterii łazienkowych. Przy większym zaniedbaniu mogą doprowadzić do obniżenia funkcjonalności kranu! Niestety ich zupełne uniknięcie jest niemożliwe. Szczególnie uciążliwe zanieczyszczenia pojawiają się w przypadku twardej wody, która pozostawia osad praktycznie przy każdym kontakcie z armaturą. W takiej sytuacji zwykłe czyszczenie może być niewystarczające. Jak i czym czyścić zatem baterie łazienkowe, żeby skutecznie usuwać z nich kamień?
Dlaczego czarne baterie łazienkowe są takie popularne?

Dlaczego czarne baterie łazienkowe są takie popularne?

Kontrasty to jeden z najatrakcyjniejszych elementów współczesnego designu. Nic dziwnego, że czarne baterie łazienkowe coraz częściej goszczą w prywatnych domach i przestrzeniach komercyjnych. Doskonale prezentują się na tle białych umywalek i innych, jasnych elementów typowych dla klasycznie wyposażonych łazienek. Tworzą też świetne kompozycje kolorystyczne z pozostałymi odcieniami. Mają jednak o wiele więcej zalet, które przyczyniają się do ich rosnącej popularnością. Poznaj je!
Kiedy lepiej wybrać umywalkę okrągłą, owalną, a kiedy prostokątną?

Kiedy lepiej wybrać umywalkę okrągłą, owalną, a kiedy prostokątną?

Wybór między umywalką nablatową a wpuszczaną w blat to nie wszystko. Równie trudną decyzją bywa ta dotycząca kształtu podstawowego elementu armatury łazienkowej. Choć umywalki owalne i okrągłe przez lata dominowały na rynku, to dziś mają sporą konkurencję w postaci modeli prostokątnych, a nawet kwadratowych. Dowiedz się, jakie są różnice w ich funkcjonalności i która opcja jest lepsza do konkretnego pomieszczenia. Te informacje pomogą Ci podjąć właściwą decyzję!
Co oznaczają ciemne plamy na baterii łazienkowej?

Co oznaczają ciemne plamy na baterii łazienkowej?

Ciemne plamy na baterii łazienkowej wyglądają nieestetycznie, a do tego kojarzą się z brakiem higieny. Ich uporczywe czyszczenie może jednak pogorszyć sytuację. Szczególnie często problem ciemnych plam występuje na wyjątkowo delikatnych bateriach chromowanych i niklowanych. Ich nieprawidłowa pielęgnacja prowadzi bowiem do starcia zewnętrznej warstwy powierzchni. Dowiedz się, czym jest to spowodowane i jak skutecznie temu zapobiegać!
Czyszczenie chromowanej armatury łazienkowej – sprawdzone sposoby

Czyszczenie chromowanej armatury łazienkowej – sprawdzone sposoby

Armatura chromowana jest w Polsce popularna z wielu powodów. Jej elegancki, srebrny design pasuje do większości aranżacji, bezproblemowo komponując się z innymi kolorami i elementami wyposażenia wykonanymi z rozmaitych surowców. W dodatku jest odporna na zużycie. Dla utrzymania żywotności i pięknego wyglądu chromowana armatura łazienkowa musi być jednak odpowiednio czyszczona. Poznaj najlepsze sposoby na zachowanie jej w nieskazitelnej czystości!
Umywalka konglomeratowa czy ceramiczna, jaką wybrać?

Umywalka konglomeratowa czy ceramiczna, jaką wybrać?

Konglomerat i ceramika to dwa materiały najczęściej wykorzystywane do produkcji funkcjonalnych, trwałych, estetycznie wyglądających umywalek. W sprzedaży znajdziesz wykonane z nich modele o rozmaitych parametrach i różnym designie. Skąd zatem wiadomo, którą umywalkę wybrać do własnej łazienki?
Czy czarny zlewozmywak jest trudny do czyszczenia?

Czy czarny zlewozmywak jest trudny do czyszczenia?

Czarne zlewozmywaki to w ostatnich latach prawdziwy hit! Doskonale pasują do nowoczesnych kuchni, wprowadzając do nich oryginalność i elegancję. W sprzedaży pojawiają się modele wykonane głównie z czystego granitu, kompozytu i konglomeratu. Ich popularność doprowadziła do rozprzestrzenienia się wielu mitów na temat problemów z czyszczeniem ciemnej armatury kuchennej. Czy utrzymanie czarnego zlewozmywaka w czystości rzeczywiście jest takie trudne?
Jaką umywalkę wybrać? Nablatową czy wpuszczaną w blat?

Jaką umywalkę wybrać? Nablatową czy wpuszczaną w blat?

Wybór między umywalką nablatową a podblatową, czyli wpuszczaną w blat, bywa trudny. Ostateczna decyzja wpłynie nie tylko na walory wizualne łazienki, ale też na codzienny komfort jej użytkowania. Żeby podjąć najlepszą decyzję, musisz poznać wady i zalety obu rozwiązań. Dopiero na tej podstawie możesz określić, która z opcji spełni Twoje indywidualne oczekiwania, jednocześnie dobrze pasując do konkretnego pomieszczenia!
Jak dbać o syfon w kuchni?

Jak dbać o syfon w kuchni?

Żaden, nawet najpiękniejszy zlewozmywak, nie spełniałby swojej roli bez syfonu kuchennego. Pełni on bardzo ważną funkcję i jest niezbędny w każdej kuchni. Jednak tak samo, jak dbasz o czystość blatu czy zlewu kuchennego, tak powinieneś też dbać o swój syfon. Regularne czyszczenie go i zapobieganie zatorom pozwoli Ci uniknąć problemów, takich jak brzydki zapach czy zatkanie syfonu kuchennego.
Do czego służy dodatkowa mała komora w zlewozmywaku?

Do czego służy dodatkowa mała komora w zlewozmywaku?

Wybór zlewozmywaka kuchennego wbrew pozorom nie jest tak łatwą decyzją. Trzeba bowiem zadecydować nie tylko o wyglądzie, ale także o wymiarach i kształcie zlewu oraz sposobie montażu (nablatowy lub podblatowy). Często ogranicza nas ilość miejsca na kuchennym blacie, dlatego wielkość zlewu musi być do niej dostosowana. Czy warto zatem wybrać zlew z dodatkową, małą komorą? Czy jest to praktyczne rozwiązanie i do czego można ją wykorzystać? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi podpowiedziami.
Jaki zlewozmywak do kuchni wybrać? Praktyczny poradnik!

Jaki zlewozmywak do kuchni wybrać? Praktyczny poradnik!

Wydawałoby się, że w temacie zlewozmywaków kuchennych nie można już nic nowego powiedzieć. Przecież to podstawowe wyposażenie kuchni - wystarczy wybrać odpowiedni rozmiar i kolor, prawda? Nic bardziej mylnego!  W naszym poradniku pokażemy Ci, na jakie drobne, ale istotne szczegóły zwrócić uwagę, aby Twój zlewozmywak służył Ci długie lata. Przedstawimy aspekty, które znacząco wpływają na estetykę i ergonomię wnętrza oraz podpowiemy Ci, na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie zlewu, by uniknąć późniejszego rozczarowania i ewentualnych poprawek. Kupno idealnego zlewozmywaka z naszym poradnikiem pozwoli uniknąć kosztownych pomyłek.
Jaki blat wybrać do zlewozmywaka podwieszanego?

Jaki blat wybrać do zlewozmywaka podwieszanego?

Zlewozmywak to absolutnie konieczny element wyposażenia każdej kuchni. Choć dostępne są różne rodzaje zlewów kuchennych, zlewy podwieszane cieszą się coraz większą popularnością. Wyglądają niezwykle elegancko i estetycznie, a na dodatek ułatwiają utrzymanie czystości w kuchni i zwiększają przestrzeń roboczą. Jednak przed zakupem takiego zlewozmywaka, warto dobrze przemyśleć kwestię blatu kuchennego, w który taki zlew będzie wkomponowany. Jest to istotne z kilku względów. Jakich konkretnie? Zapraszamy do lektury!