Blog - Primagran

Co oznaczają ciemne plamy na baterii łazienkowej?

Co oznaczają ciemne plamy na baterii łazienkowej?

Ciemne plamy na baterii łazienkowej wyglądają nieestetycznie, a do tego kojarzą się z brakiem higieny. Ich uporczywe czyszczenie może jednak pogorszyć sytuację. Szczególnie często problem ciemnych plam występuje na wyjątkowo delikatnych bateriach chromowanych i niklowanych. Ich nieprawidłowa pielęgnacja prowadzi bowiem do starcia zewnętrznej warstwy powierzchni. Dowiedz się, czym jest to spowodowane i jak skutecznie temu zapobiegać!
Czyszczenie chromowanej armatury łazienkowej – sprawdzone sposoby

Czyszczenie chromowanej armatury łazienkowej – sprawdzone sposoby

Armatura chromowana jest w Polsce popularna z wielu powodów. Jej elegancki, srebrny design pasuje do większości aranżacji, bezproblemowo komponując się z innymi kolorami i elementami wyposażenia wykonanymi z rozmaitych surowców. W dodatku jest odporna na zużycie. Dla utrzymania żywotności i pięknego wyglądu chromowana armatura łazienkowa musi być jednak odpowiednio czyszczona. Poznaj najlepsze sposoby na zachowanie jej w nieskazitelnej czystości!
Umywalka konglomeratowa czy ceramiczna, jaką wybrać?

Umywalka konglomeratowa czy ceramiczna, jaką wybrać?

Konglomerat i ceramika to dwa materiały najczęściej wykorzystywane do produkcji funkcjonalnych, trwałych, estetycznie wyglądających umywalek. W sprzedaży znajdziesz wykonane z nich modele o rozmaitych parametrach i różnym designie. Skąd zatem wiadomo, którą umywalkę wybrać do własnej łazienki?
Czy czarny zlewozmywak jest trudny do czyszczenia?

Czy czarny zlewozmywak jest trudny do czyszczenia?

Czarne zlewozmywaki to w ostatnich latach prawdziwy hit! Doskonale pasują do nowoczesnych kuchni, wprowadzając do nich oryginalność i elegancję. W sprzedaży pojawiają się modele wykonane głównie z czystego granitu, kompozytu i konglomeratu. Ich popularność doprowadziła do rozprzestrzenienia się wielu mitów na temat problemów z czyszczeniem ciemnej armatury kuchennej. Czy utrzymanie czarnego zlewozmywaka w czystości rzeczywiście jest takie trudne?
Jaką umywalkę wybrać? Nablatową czy wpuszczaną w blat?

Jaką umywalkę wybrać? Nablatową czy wpuszczaną w blat?

Wybór między umywalką nablatową a podblatową, czyli wpuszczaną w blat, bywa trudny. Ostateczna decyzja wpłynie nie tylko na walory wizualne łazienki, ale też na codzienny komfort jej użytkowania. Żeby podjąć najlepszą decyzję, musisz poznać wady i zalety obu rozwiązań. Dopiero na tej podstawie możesz określić, która z opcji spełni Twoje indywidualne oczekiwania, jednocześnie dobrze pasując do konkretnego pomieszczenia!
Jak dbać o syfon w kuchni?

Jak dbać o syfon w kuchni?

Żaden, nawet najpiękniejszy zlewozmywak, nie spełniałby swojej roli bez syfonu kuchennego. Pełni on bardzo ważną funkcję i jest niezbędny w każdej kuchni. Jednak tak samo, jak dbasz o czystość blatu czy zlewu kuchennego, tak powinieneś też dbać o swój syfon. Regularne czyszczenie go i zapobieganie zatorom pozwoli Ci uniknąć problemów, takich jak brzydki zapach czy zatkanie syfonu kuchennego.
Do czego służy dodatkowa mała komora w zlewozmywaku?

Do czego służy dodatkowa mała komora w zlewozmywaku?

Wybór zlewozmywaka kuchennego wbrew pozorom nie jest tak łatwą decyzją. Trzeba bowiem zadecydować nie tylko o wyglądzie, ale także o wymiarach i kształcie zlewu oraz sposobie montażu (nablatowy lub podblatowy). Często ogranicza nas ilość miejsca na kuchennym blacie, dlatego wielkość zlewu musi być do niej dostosowana. Czy warto zatem wybrać zlew z dodatkową, małą komorą? Czy jest to praktyczne rozwiązanie i do czego można ją wykorzystać? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi podpowiedziami.
Jaki zlewozmywak do kuchni wybrać? Praktyczny poradnik!

Jaki zlewozmywak do kuchni wybrać? Praktyczny poradnik!

Wydawałoby się, że w temacie zlewozmywaków kuchennych nie można już nic nowego powiedzieć. Przecież to podstawowe wyposażenie kuchni - wystarczy wybrać odpowiedni rozmiar i kolor, prawda? Nic bardziej mylnego!  W naszym poradniku pokażemy Ci, na jakie drobne, ale istotne szczegóły zwrócić uwagę, aby Twój zlewozmywak służył Ci długie lata. Przedstawimy aspekty, które znacząco wpływają na estetykę i ergonomię wnętrza oraz podpowiemy Ci, na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie zlewu, by uniknąć późniejszego rozczarowania i ewentualnych poprawek. Kupno idealnego zlewozmywaka z naszym poradnikiem pozwoli uniknąć kosztownych pomyłek.
Jaki blat wybrać do zlewozmywaka podwieszanego?

Jaki blat wybrać do zlewozmywaka podwieszanego?

Zlewozmywak to absolutnie konieczny element wyposażenia każdej kuchni. Choć dostępne są różne rodzaje zlewów kuchennych, zlewy podwieszane cieszą się coraz większą popularnością. Wyglądają niezwykle elegancko i estetycznie, a na dodatek ułatwiają utrzymanie czystości w kuchni i zwiększają przestrzeń roboczą. Jednak przed zakupem takiego zlewozmywaka, warto dobrze przemyśleć kwestię blatu kuchennego, w który taki zlew będzie wkomponowany. Jest to istotne z kilku względów. Jakich konkretnie? Zapraszamy do lektury!
Czarna bateria w kuchni. Czy to dobry pomysł?

Czarna bateria w kuchni. Czy to dobry pomysł?

Styl loftowy, minimalistyczny czy industrialny znajdują coraz więcej zwolenników w kwestii wykończenia wnętrz. Z tego względu coraz częściej chromowana armatura w kuchniach i łazienkach zastępowana jest przez baterie w kolorze czarnym. Nadają one nowoczesnego wyglądu każdemu wnętrzu i gustownie prezentują się nawet przy klasycznych meblach. Czy jednak czarna bateria w kuchni będzie praktyczna?
Odśwież kuchnię na wiosnę

Odśwież kuchnię na wiosnę

Wiosna to świetny czas na remont lub odświeżenie kuchni. Wyższe temperatury i słoneczna pogoda sprzyjają malowaniu, pracom renowacyjnym, metamorfozom mebli. Część prac można wykonać na zewnątrz, natomiast możliwość otwarcia okien i drzwi na oścież w pomieszczeniach pozwoli wywietrzyć kuchnie z zapachu farb, lakierów czy innych środków. Aby jednak prace remontowe i metamorfozy kuchni się udały, trzeba się do tego przygotować. Zobacz, jak wpuścić do kuchni słońce i radość.
Konglomerat w kuchni - czy się sprawdzi?

Konglomerat w kuchni - czy się sprawdzi?

Kamień w aranżacji wnętrz uważany jest za luksusowy i niezwykle elegancki materiał. Jego zaletą jest nie tylko wygląd, ale i wytrzymałość, solidność i trwałość. Nic więc dziwnego, że wiele osób marzy, aby do swojej kuchni zaprosić naturalny kamień. Niestety marzenia te często rozbijają się o cenę – ta jest bowiem niezwykle wysoka. Chcąc więc obniżyć koszty przy urządzaniu kuchni można postawić na alternatywę, jaką jest konglomerat.