Jedne z najczęstszych pytań, jakie otrzymuje dział obsługi klienta Primagran, dotyczą białych zlewozmywaków. Choć uznawane są one za absolutną klasykę, to wiele osób obawia się białego zlewu w kuchni.

 

Dlaczego?

Opinie o białych zlewozmywakach nie zachęcają do ich zakupu. Niektórzy użytkownicy skarżą się, że jest on trudny i czasochłonny w pielęgnacji, bardziej podatny na zabrudzenia i zacieki, problematyczny. Czy tak jest naprawdę? O opinię na temat praktyczności i utrzymania białego zlewozmywaka kuchennego spytaliśmy ekspertów. 

Biały zlew kuchenny uznawany jest za klasykę. Pasuje on do wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim, angielskim, vintage. Białe zlewozmywaki dobrze spisują się też w kuchniach minimalistycznych oraz nowoczesnych. Można je łączyć z blatami drewnianymi, marmurowymi lub wykonanymi z konglomeratów. Ich uniwersalność nie podlega żadnej dyskusji. Okazuje się jednak, że wiele osób rezygnuje ze zlewozmywaka granitowego białego, objawiając się, czy nie będzie on przyjmował koloru od produktów, które będzie się w nim myć i opłukiwać.

Mnóstwo kontrowersji

Białe zlewozmywaki prezentują się niezwykle elegancko i stylowo. Pasują do nich niemal każde meble kuchenny, każdy rodzaj blatu czy armatury. Nasi klienci zlewozmywaki w kolorze białym łączą zarówno z bateriami chromowanymi, jak i granitowymi. Biały kolor w kuchni budzi jednak wiele kontrowersji. Przede wszystkim powstaje pytanie, czy na zlewie nie będą powstawały zacieki i przebarwienia np.:

  • po winie,
  • soku,
  • barwiących warzywach np. burakach.

Takie plamy z natury ciężko zmyć, a na białym widać je jeszcze wyraźniej. Może się więc okazać, że biały zlew w kuchni już po kilku miesiącach użytkowania stanie się nieestetycznym, straszącym sprzętem.

O czym pamiętać kupując biały zlew kuchenny?

Kupując biały zlewozmywak, trzeba mieć na uwadze to, że zawsze będzie on wymagał wzmożonych zabiegów pielęgnacyjnych i czyszczących. Jednak to, czy utrzymanie w czystości zlewu będzie możliwe, w dużej mierze zależy od tego, z jakiej jakości materiałów jest on wykonany. Kiepskie materiały oznaczają, że zlewozmywak biały będzie bardziej podatny zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i powstawanie plam, zacieków, odbarwień. Pierwszą rzeczą, jaką powinno się więc sprawdzić przy zakupie białego zlewu kuchennego, jest jego jakość.

W Primagran zlewozmywak biały, szary, beżowy, czarny, grafitowy wykonujemy z tworzyw odpornych na:

  • zabrudzenia,
  • przebarwiania,
  • zarysowania,
  • wysoką temperaturę,
  • szoki termiczne.

Dodatkowy zlew może być wyposażony w formułę antybakteryjną. Wysoka jakość stosowanych materiałów sprawia również, że nasze produkty są łatwe w czyszczeniu.

Jak utrzymać w czystości biały zlewozmywak kuchenny?

Biały zlewozmywak kuchenny czyścić się tak samo, jak sprzęty w innych kolorach. Zaleca się, aby podstawowe czynności pielęgnujące wykonywać po każdym skorzystaniu ze zlewu. Zagwarantuje to, że na powłoce komór nie pozostaną przebarwienia po kawie, herbacie, winie czy innych płynach wylewanych do zlewów.

Białe granitowe zlewozmywaki charakteryzują się lekko porowatą strukturą, która wymaga regularnego mycia – w innym przypadku mogą się w niej osadzać zanieczyszczenia. Białego zlewu nie trzeba jednak szorować po każdym użyciu, wystarczy opłukać komory wodą i delikatnie umyć je miękką gąbką nasączoną płynem do mycia naczyń. Taki zabieg należy wykonać minimum raz dziennie np. wieczorem.

 

W przypadku, kiedy do zlewu wylewa się resztki barwiących napojów np. wina czy kawy, to ich resztki obowiązków trzeba spłukać wodą, tak aby nie pozostawały na powierzchni wody.

Pielęgnacja białego zlewozmywaka powinna także obejmować impregnację i konserwację sprzętu. Można ją wykonać za pomocą specjalnego środka Nanogran. Preparat zabezpiecza powierzchnię zlewu i chroni go przed przebarwieniami i uszkodzeniami. Dzięki niemu biały zlewozmywak będzie chroniony przed nadmiernym przyklejaniem się osadów z kawy, herbaty, wina, a także kamieniem wytrącającym się z wody. Impregnacji należy dokonywać w zależności od potrzeb, raz na kilka tygodni.

Więcej o tym, jak pielęgnować zlewy granitowe, jak pozbyć się z nich rys oraz jakie domowe sposoby na ich czyszczenie stosować znajdziecie na naszym blogu. Zapraszamy do odwiedzenia artykułów: Jak czyścić zlewozmywak granitowy oraz Porysowany zlew granitowy: jak usunąć rysy.

Białe zlewozmywaki w Primagran

Opinie o białych zlewozmywakach Primagran możecie znaleźć na stronie Ceneo.pl. Nasi klienci doceniają i chwalą produkty Primagran jako solidne i trwałe. Jako producent granitowych zlewozmywaków proponujemy kilkanaście modeli zlewów w kolorze białym. Nasz asortyment to:

  • Zlewozmywak biały jednokomorowy
  • Zlewozmywak dwukomorowy biały
  • Zlewozmywak półtorakomorowy biały.

Poszczególne modele można dopasować do szafek o szerokości od 45 cm do 80 cm. Białe zlewy Katania i Monaco to natomiast propozycje do szafek narożnych. Okrągłe i narożne zlewozmywaki doskonale spisują się w kuchniach trudno ustawnych, o niewielkich powierzchniach. Osoby, które mogą pozwolić sobie na większe sprzęty kuchenne, mogą rozważyć zlewozmywak jednokomorowy z ociekaczem biały lub model ze większą ilością komór.

Co, jeśli nie biały?

Osobom, których opinie o białych zlewozmywakach kuchennych nie przekonują i na pytanie, czy warto, odpowiadają negatywnie, mogą wybrać zlewy granitowe w ciemniejszych odcieniach. W kuchennych wnętrzach równie dobrze co białe modele wyglądają zlewozmywaki beżowe, szare, grafitowe oraz czarne.

Można łączyć je z armaturą o tej samej barwie lub postawić na kontrastujące zestawienia np. biały zlewozmywak kuchenny plus czarna bateria. Szare, beżowe, czarne lub grafitowe zlewy również bardzo dobrze odnajdą się w każdym wnętrzu i tym klasycznym, i tym stylizowanym.