Zastosowanie w kuchni czarnego zlewu bez wątpienia staje się fundamentem w pełni awangardowego pomieszczenia. Zdecydowanie zostawia w tyle konkurencję w postaci swoich białych ceramicznych lub srebrnych aluminiowych odpowiedników.

Rozwiązanie dla odważnych

Czarny zlew zamontowany w kuchni wymaga z pewnością odpowiedniej oprawy. Chodzi tu o dobór adekwatnych mebli, aby wnętrze prezentowało się jako zgrabnie skomponowana całość. Nie można dopuścić, by pomieszczenie to było zbiorem eleganckich, ale niepasujących do siebie indywidualności. Najlepiej więc, decydując się na czarny zlewozmywak, osadzić go w brązowych meblach. Dokładny odcień jest oczywiście dowolny, niemniej jednak, całość fenomenalnie będzie prezentować się w odcieniu orzechowym, mahoniowym, czy cynamonowym. Warto też uzupełnić wybrany przez siebie model o odpowiednie elementy armatury kuchennej. Delikatne i smukłe w swoim kształcie z pewnością staną się gustownym wyposażeniem nie tylko funkcjonalnym, ale i dekoracyjnym.

Użytkowanie

Należy również mieć na uwadze, że czarny zlew będzie wymagał od użytkownika odpowiedniej pielęgnacji. Aby mógł on przez lata cieszyć oczy musi być przede wszystkim należycie czyszczony. Na wszelkich ciemnych przedmiotach, które mają styczność z wodą, często pojawiają się zacieki. Jednak wystarczy, że wieczorem zostanie on starannie wytarty miękką szmatką lub delikatną gąbką. Najlepiej jeśli zostanie ona nasączona płynem do naczyń lub roztworem z octu. Dzięki temu, jego wysokie aspekty wizualne oraz funkcjonalność zostaną zachowane na lata.

Pomimo tego, że granit wykazuje dużą odporność na różnego rodzaju uszkodzenia, najlepiej będzie nie stawiać na nim garnków zdjętych z kuchenki, czy naczyń przed momentem wyjętych z piekarnika. Mogą one osiągać temperaturę nawet kilkuset stopni, co może skutkować delikatnym wyblaknięciem ciemnego koloru.

Każdy, kto zdecyduje się na czarny zlew z pewnością zyska niesamowite wnętrze w swojej kuchni, a przy niewielkim nakładzie pracy, może swoją funkcjonalnością i efektownością cieszyć użytkowników przez długie lata.