Szukając odpowiedniego zlewu do swojej kuchni, pierwsze nasuwające się myśli dotyczą ceny, jaką przyjdzie za niego zapłacić oraz materiału, z którego został wykonany. Do tego dochodzi jego kształt odpowiadający potrzebom użytkowników. W poniższym artykule postaramy się podpowiedzieć, na co warto zwrócić uwagę przed jego zakupem.

Funkcjonalność

Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie, jak duży zlew jest Ci potrzebny? W przypadku, gdy mieszkasz sam lub w dwie osoby, w zupełności wystarczy jednokomorowy model. Wystarczy on na włożenie zaledwie kilku talerzy oraz sztućców, a w przypadku, gdy korzystasz ze zmywarki, będzie stanowił jedynie miejsce do umycia owoców i warzyw. Taki egzemplarz lub jego narożnikowy odpowiednik sprawdzą się również po prostu w małych kuchniach. W przypadku, gdy pomieszczenie należy urządzić z największą dbałością o ergonomię, nie warto tracić miejsca na obszerny zlew.

Natomiast, gdy mieszkasz z kilkuosobową rodziną, to tu bez wątpienia warto zdecydować się na większy model. Dwie komory sprawią, że nawet znacząca ilość naczyń nie zablokuje możliwości korzystania z niego. Takie egzemplarze są niezwykle pojemne, nawet w przypadku poukładania w nich znacznej liczby talerzy, garnków oraz sztućców.

Wytrzymałość

Z kolei chcąc zamontować w swojej kuchni zlewozmywak, który będzie cieszył funkcjonalnością naprawdę długo, warto zdecydować się na najlepsze rozwiązania. Często stosowane ceramiczne lub aluminiowe egzemplarze po krótkim czasie użytkowania żółkną, co wpływa co najmniej nieestetycznie na efektowność całej kuchni. Ich wymiana na nowe, w krótkich odstępach czasu, staje się uciążliwa. Prace związane z wymontowaniem, a następnie z zainstalowaniem takiego zlewu mogą przyprawiać o ból głowy.

Granitowy jedno- lub dwukomorowy model staje się więc jednocześnie w pełni praktycznym, a także wysoce atrakcyjnym rozwiązaniem. Jego wytrzymałość w połączeniu z walorami estetycznymi dają użytkownikowi gwarancję długiej oraz niezawodnej funkcjonalności.