KUP TERAZ zlewozmywak
z systemem level  i wybierz swój GRATIS!

SPRAWDŹ

Syfony i korki umywalkowe  

Syfony i korki umywalkowe

Zarówno korek, jak i syfon do umywalek to elementy funkcyjne, które odpowiadają za sprawne działanie armatury łazienkowej. Za prawidłowe działanie Twojej umywalki odpowiada prawidłowo dobrany syfon, który powinien pasować do jej rozmiaru oraz szczegółowych parametrów technicznych. Wielkość ma znaczenie także w przypadku korka, który podnosi komfort korzystania z umywalki, dając szersze możliwości jej wykorzystania. W Primagran znajdziesz syfony i korki do umywalek różniące się detalami konstrukcyjnymi, przeznaczone do zastosowania w innych modelach armatury. Wszystkie produkty zostały wykonane z trwałych materiałów, co zapewnia im wytrzymałość i odporność na czynniki wynikające z codziennej eksploatacji.

Jaką funkcję pełni syfon do umywalek?

W całej instalacji wodno-kanalizacyjnej syfon do umywalek pełni niezwykle istotną funkcję. Jego podstawowym zadaniem jest uczestniczenie w odprowadzaniu zużytej wody do kanalizacji. Poza tym to właśnie ten element, który chroni przed wydostawaniem się nieprzyjemnych zapachów z kanalizacji do przestrzeni łazienkowej. Jest to możliwe dzięki zatrzymaniu wody w syfonie i hamowanie gazów wydobywających się ze ścieków. Odpowiednio dopasowany i zamontowany syfon do umywalki łazienkowej pozwala uszczelnić instalację wodno-kanalizacyjną. W zależności od miejsca i sposoby montażu syfon może być też elementem podnoszącym estetykę łazienki.

Korek do umywalki - parametry i funkcjonalność

Wybierając korek do umywalki, warto postawić na praktyczne modele typu klik-klak. Służą do szczelnego zatykania i bezproblemowego odtykania umywalek o wszelkich kształtach. Produkowane z trwałego materiału odpornego na korozję, w większości dostępne są w uniwersalnym kolorze chromu, dzięki czemu pasują do umywalek wykonanych z dowolnego materiału o każdym odcieniu. Decydując się na konkretny korek do umywalki, należy wybrać model przeznaczony do odpowiedniej armatury, ponieważ dostępne są zarówno wersje do umywalek z przelewem, jak i modeli bez przelewu. Warto także upewnić się, że dopasowany jest jego rozmiar. 

Jak dobrać syfon do umywalki łazienkowej?

Wybierając syfon do umywalek, należy zwrócić uwagę na typ armatury, do jakiej jest przeznaczony. Inne są bowiem modele do umywalek z szafką pod blatem oraz do umywalek bez dolnych mebli. Istotna jest też wysokość, na jakiej zamontowany ma zostać syfon, dlatego warto sięgać po modele z regulacją wysokości ramienia. Poza tym pamiętaj, że w wielu instalacjach syfon do umywalki nablatowej jest elementem widocznym, więc wpływa na aranżację łazienki. Jeśli nie zamierzasz ukrywać syfonu w szafce, to postaw na model z estetycznie wykonanymi rurami i dopasuj ich kolor do wystroju pomieszczenia.

Syfony i korki do umywalki - oferta Primagran

Asortyment Primagran obejmuje syfony i korki do umywalki o różnych parametrach. Część produktów jest przeznaczona do umywalek z odpływem, inne do modeli go pozbawionych. Wybrane syfony nadają się do podłączenia pralki i suszarki. Poza tym proponujemy syfony do umywalki wykonane zarówno z metalu, jak i wysokogatunkowego materiału PCV. Szczególną opcją są syfony z dodatkową funkcją szybkiego czyszczenia. Przemyślany dobór surowców wpływa na wytrzymałość syfonów oraz łatwość ich instalacji i wymiany. Dla wygody Klienta oferujemy syfony wstępnie złożone i przygotowane do prac montażowych. W naszej ofercie dostępne są też praktyczne korki do umywalek, które podnoszą komfort użytkowania armatury łazienkowej. Proste w obsłudze, są szczelne i estetyczne.

Filtruj