Rok 2017 powoli odchodzi w zapomnienie. Jeszcze kilka dni i nastanie nowy. Zmiany, jakie on przyniesie obejmą również aranżację wnętrz. Najnowsze trendy w projektowaniu nie ominą i kuchni. O  inspiracjach w zakresie modnych kuchni 2018 słyszymy już od dawna, zapoznać się z nimi można na europejskich i światowych targach designu. Dla tych z Was, którzy nie mieli okazji uczestniczyć w paryskim Maison&Objet, podpowiadamy, jakie są najnowsze trendy w kuchni.

W 2018 roku w aranżacji wnętrz czeka nas wiele nowości. Część z nich inspiruje trendami, które obowiązywały w 2017 roku, inne są zupełnym novum. W 2018 roku projektanci wnętrz stawiają na powrót do natury, fiński luz i dużą ilość wzorów. Motywy te będą determinować urządzanie wnętrz w nadchodzącym sezonie. Rozwiązań z tego zakresu nie zabraknie również w kuchniach. To jednak nie wszystko, co przygotowali dla nas projektanci. Zobaczcie, o czym jeszcze trzeba pamiętać, aranżując kuchnię w 2018.

Zielona kuchnia - motywy roślinne

Trendy kuchenne w 2018 roku nie zapominają o modnym w 2017 roku motywie roślinnym. O ile w tym roku na ścianach gościły głównie palmowe liście, o tyle w 2018 roku będą to desenie kwiatowe. Pojawią się one na tapetach i kuchennych tekstyliach. Modne będą przede wszystkim oryginalne i wpadające w afrykański klimat rośliny. Kwiaty i zioła będą dodatkami w najmodniejszych kuchniach, a także pozwolą wprowadzić będące na topie rozwiązania do tych wnętrz, w których nie planuje się generalnego remontu.

Kolory kuchni 2018

Chociaż Instytut Pantone jeszcze nie ogłosił kolorów roku 2018, to projektanci wnętrz wieszczą, że będą one barwami związanymi z ziemią. Na topie przede wszystkim będzie pomarańczowy oraz odcień rdzawy (przypominający glebę z Ameryki Południowej). W modnych wnętrzach kuchennych nie powinno zabraknąć też intensywnej żółci w odcieniu miodowym. Ci, którzy we wnętrzach wolą bardziej stonowane barwy, a mimo to szukają pomysłu na aranżację kuchni w 2018 roku, mogą postawić na zimny brąz w klasycznym wydaniu. Hitem sezonu będzie jego połączenie z szałwiową zielenią, odcieniem khaki oraz niebieskim w wydaniu petrol blue. Kolory te nie tylko będą dominować na ścianach i w dodatkach, ale i pojawią się na kuchennych meblach.

Kuchnia bez technologii?

Trendy wnętrzarskie w 2018 duży nacisk kładą na zasadę tech-free. Domowe przestrzenie mają być wolne od technologii. Najnowsze trendy w kuchni wykluczają montaż odbiorników telewizyjnych i tym podobnych sprzętów. W modnej kuchni ma panować luz i swoboda na wzór tego znanego z Finlandii. Nawiązuje to do modnego w tym roku hygge, czyli duńskiego szczęścia. W myśl ten atmosfery wnętrza mają być przytulne, ciepłe oraz rodzinne.

Wzory na topie

Najmodniejsze kuchnie w przyszłym roku to te, w których nie zabraknie wzorów. Mogą pojawić się one na dodatkach i akcesoriach, ścianach czy podłogach. Na topie w 2018 roku będą surowe geometryczne kształty, takie jak trójkąty, prostokątny oraz heksagony. Projektanci podpowiadają, że aby nadać im wyrazu, należy połączyć je z dodatkami w kontrastowych kolorach.  Moda na geometryczne wzory będzie przejawiać się głównie w kuchennych płytkach. W modnych kuchniach będą królować małe, kwadratowe flizy w stylu retro.

Modne kuchnie 2018 - dodatki i dekoracje

W modnych kuchniach 2018 nie zabraknie dodatków. Gliniane naczynia czy wypalane kosze na wzór afrykański to te akcesoria będące na topie w przyszłym sezonie. Chcąc je zastosować we własnej kuchni, trzeba jednak pamiętać, że w 2018 roku będą one przybierały nowoczesną i minimalistyczną formę. Afrykańskie dodatki do kuchni łączyć można z nadal modnym betonem architektonicznym (który ze ścian przechodzi w bardziej dyskretne odsłony).

Rok metalu w aranżacji kuchni

W najmodniejszych kuchniach w 2018 roku nie zabraknie też metalu. Modna w tym toku miedz ustąpi mosiądzowi, który pojawiać się będzie w dodatkach i wykończeniach mebli kuchennych. Na topie będą przede wszystkim mosiężne lampy, których zadaniem będzie nie tylko ozdoba wnętrza, ale i maksymalne doświetlenie go. Połączenie to ma dodać kuchni przytulności i wyrafinowania. Kuchnie, w których zastosuje się takie połączenie kolorystyczne, będą zachwycać swoim eleganckim wyglądem, szczególnie jeśli mosiądz połączy się z butelkową zielenią.

Rok 2018 we wnętrzach zapowiada się niezwykle ciekawie i wytwornie. Powracające do łask złoto w mosiężnym wydaniu łączone z butelkową zielenią, przełamywane będzie kwiatowymi i afrykańskimi deseniami i dodatkami. A wszystko to w myśl nadal modnej filozofii hygge. Mnogość możliwości zapowiadanych przez projektantów wnętrz sprawia, że każdy znajdzie te odpowiadające jego gustom. Jeżeli chcecie śledzić aranżacje kuchni 2018, zapraszamy po inspiracje na naszego Instagrama oraz Facebooka, gdzie znajdziecie zdjęcia i wskazówki jak urządzić wnętrza na topie