Kupowanie zlewozmywaka do swojej kuchni zawsze powinno być zwieńczone uzupełnieniem go o odpowiednią baterię. Dostępne na rynku modele są niebywale zróżnicowane pod względem funkcjonalności i designu. Bez wątpienia ten, który ma być zastosowany przy zlewie kuchennym powinien łączyć w sobie zarówno wysoką efektowność z praktycznością.

Ułatwione mycie owoców, warzyw i naczyń

Nie ulega wątpliwości, że dobrana armatura musi w pełni być dopasowana do zamontowanego zlewu. W związku z tym warto przede wszystkim ustalić, w jaki sposób bateria ma być zainstalowana. Według obecnie panujących trendów aranżacyjnych modele stojące, montowane do blatu zostawiają daleko w tyle egzemplarze ścienne. W dodatku, by podnieść komfort użytkowania, najpopularniejsze są te jednouchwytowe. Wtedy w niemal intuicyjny sposób decyduje się o mocy strumienia, czy temperaturze wody. W przypadku ich podwójnych odpowiedników, konieczność operowania dwoma pokrętłami w momencie, gdy trzymamy chociażby garnek może stać się problematyczne.

Ponadto, jedną z kluczowych kwestii podczas wyboru odpowiedniej baterii do swojego zlewu jest wylewka. Producenci proponują dziś modele niezwykle finezyjne, co może zachwycać. Jednak należy pamiętać, że wybrany model powinien być w pełni dostosowany do rozmiarów zamontowanego zlewozmywaka. Kuchenna bateria zyskuje na praktyczności, gdy jest w dużym stopnia regulowana. Możliwość jej obracania w tym przypadku jest niemal obowiązkową funkcją, a dodatkowym atutem mogą być modele sprężynowe lub wyciągane. Wówczas nalanie wody do obszernego pojemnika lub skorzystanie z kranu, gdy jedna z komór jest w całości zapełniona brudnymi naczyniami, nie jest w żadnym stopniu uniemożliwiane.

Oprócz wspomnianych podstawowych funkcji, jakie powinna prezentować wybrana bateria, można również rozważyć dodatkowe udogodnienia oferowane przez producentów. Bez wątpienia należą do nich możliwość bezdotykowego uruchamiania strumienia wody, oświetlenie informujące o temperaturze kranówki, czy też zamontowane dozowniki na płyn do naczyń lub mydło w płynie.