Podfrezowane otwory

Od zlewów kuchennych oczekujemy coraz więcej. Mają one być idealne – estetyczne, praktyczne, funkcjonalne. Cechy te niełatwo połączyć. Udaje się to jednak zlewozmywakom z podfrezowanymi otworami. Czym one są? Do jakich kuchni pasują?

Czym są zlewozmywaki z podfrezowanymi otworami?

Zlewozmywak z podfrezowanymi otworami to ten klasy premium. Wyróżnia się o niebywałą estetyką i idealnym dopasowaniem do potrzeb użytkownika. Od zwykłego, tradycyjnego zlewu kuchennego różni się tym, że otrzymuje się go bez wyciętych otworów na baterię, syfon czy dozownik. Otwory te należy wykonać samodzielnie zgodnie z załączoną instrukcją. W zlewozmywakach podfrezowanych można wykonać od 2 do 4 otworów – w zależności od modelu zlewu.

Dlaczego zlewozmywak z podfrezowanymi otworami jest atrakcyjny?

Z pozoru wydaje się, że zlewozmywak z podfrezowanymi otworami jest „gorszy” od tych tradycyjnych. W końcu samodzielnie trzeba wykonać otwory wiertarką lub wybijakiem. W rzeczywistości jednak trochę więcej pracy przy montażu sprawia, że wykonuje się w zlewie tylko tyle otworów, ile faktycznie jest potrzebnych. Sprawia to, że wraz ze zlewozmywakiem z podfrezowanymi otworami otrzymuje się bardzo dużą elastyczność w projektowaniu kuchni. W praktyce oznacza to, że można zdecydować o stronie zamontowania ociekacza czy wybrać, gdzie będą zainstalowana bateria oraz dodatkowe akcesoria takie jak pokrętło do syfonu czy dozownik na płyn. Te dodatki nie muszą już znajdować się naprzeciwko baterii. W przypadku tradycyjnego zlewu otwory wykonane są już fabrycznie w takiej ilości, jak przewiduje to producent. Większość modeli ma dwa otwory – jeden na baterię, drugi na pokrętło lub dozownik. Jeśli, którykolwiek otwór nie będzie wykorzystywany, trzeba go zakryć. Służy do tego zaślepka, która choć zgrabna i estetyczna, nadal jest widoczna i burzy design strefy zmywania.

 

Zlewozmywak granitowy Paryż w wersji bez predrilu

Tradycyjne rozwiązanie z zaślepką

Zlewozmywag granitowy Paryż w wersji z predrilem

Rozwiązanie z podfrezowanymi otworami – brak zaślepki

Zlew z podfrezowanymi otworami to idealne rozwiązanie dla miłośników designu. Daje on ciekawe opcje aranżacji strefy zmywania, dostosowanych do swoich potrzeb. Dzięki niemu nie trzeba martwić się, że design zlewu zaburzają metalowe zaślepki czy inne elementy w odmiennym od zlewozmywaka kolorze.

Skorzystaj z filmu instruktażowego bądź instrukcji w formie PDF aby dowiedzieć się jak bezpiecznie i prawidłowo wykonać otwory.

 

Zalecamy korzystanie z profesjonalnego sprzętu i niezbędnej odzieży ochronnej.