Cechy nowoczesnej kuchni to przede wszystkim prostota i funkcjonalność. Minimalna ilość dodatków i ozdobników sprawia,  że całość prezentuje się estetycznie i elegancko a harmonijna przestrzeń ułatwia przygotowywanie posiłków.

Arktyczna biel z połyskiem? Niekoniecznie

W kuchni urządzonej w stylu modernistycznym często dominuje jeden kolor. Króluje biel oraz grafit w błyszczącym wydaniu. Nie oznacza to jednak, że musimy ograniczać się jedynie do monotonnych frontów z lustrzanym połyskiem. Dla miłośników soczystych barw ciekawą propozycją są kolorowe dodatki w postaci żółtych krzeseł, turkusowej lampy lub innych wzorzystych elementów. Pomysłów jest wiele, a ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Warto pamiętać, że nowoczesne dodatki i akcesoria w energetycznych kolorach są zawsze bezpieczniejszym rozwiązaniem, ponieważ postawienie na fronty w odważnych zestawieniach kolorystycznych np. oranżu, limonki lub intensywnej czerwieni musi być dobrze przemyślane. W kuchni spędzamy zazwyczaj sporo czasu, więc powinna być miejscem komfortowym dla domowników.

W nowoczesnej kuchni powinien panować ład i porządek, dlatego wnętrza szuflad i szafek są wyposażone w dedykowane systemy przechowywania. Dzięki temu gotowanie i utrzymanie porządku staje się łatwiejsze.

W kuchniach w nowoczesnym stylu ważna jest „gra światłem”. Dobrze dobrane oświetlenie sprawi, że gładkie powierzchnie będą bardziej podkreślone, a wnętrze dodatkowo stanie się przytulniejsze. Kuchenne okna są pozbawione ozdobników, wszelkiego rodzaju firany i zasłony odchodzą w zapomnienie, dominują za to eleganckie i nowoczesne rolety.

Designerskie sprzęty – „kropka nad i” w nowoczesnej kuchni

Obowiązkowym elementem modernistycznej kuchni są nowoczesne sprzęty, wyposażone w najnowsze technologie. Współczesne AGD jest nie tylko zaawansowane technologicznie, ale bywa również prawdziwą ozdobą kuchni. Ciekawie zaprojektowany ekspres lub nowoczesny robot kuchenny może stanowić oryginalną dekorację. Błyszczące powierzchnie dobrze komponują się matowymi wykończeniami w postaci blatu oraz armatury kuchennej. Elegancki, matowy zlewozmywak wykonany z granitu, przełamuje kuchenne stereotypy. W połączeniu z designerską baterią kuchenną idealnie wpasowuje się w nowoczesny, kuchenny design. Warto pamiętać, że w kuchni modernistycznej tak jak w każdej innej ważna jest jakość i funkcjonalność. Meble i sprzęty kuchenne są szczególnie narażone na zabrudzenia i uszkodzenia. Dlatego przy wyborze poszczególnych elementów najlepiej postawić na możliwie najwyższą jakość.