Beżowa kuchnia to ta zawsze modna i na topie. Beż to kolor niezwykle uniwersalny, który dobrze będzie się czuł w niemal każdym stylu aranżacyjnym, a dodatkowo nie będzie rozpraszał, pozwoli się odprężyć, zrelaksować i uspokoić. Dla tych, którym wydaje się zbyt nudny i neutralny polecamy dobranie do beżowej kuchni barwnych dodatków. Jakie kolory najlepiej będą się komponować z beżem? Zobacz nasze inspiracje.  

Aranżacja beżowej kuchni

Kuchnia w odcieniach beżu to idealne rozwiązanie dla osób, które szukają pomysłu na neutralną i uniwersalną przestrzeń. Beż w kuchni świetnie zastąpi biel, która wielu wydawać może się zbyt sterylna, szarości – postrzegane jako smutne, a także intensywne kolory, które wiele osób przytłaczają. Warto pamiętać, że kuchnia w kolorze beżowym może mieć wiele odcieni i stylów. Kolor ten sprawdzi się zarówno we wnętrzu eleganckim i glamour, jak i nowoczesnym, industrialnym, rustykalnym, czy też prowansalskim. To, jaki klimat będzie panował w beżowej kuchni, zależy od wybranego odcienia – a tu pole do popisu jest naprawdę duże. Wybierać można między odcieniem piaskowym, jasnobrązowym, khaki, kawy z mlekiem, ecru i wieloma innymi. Ponadto każdy z tych odcieni łatwo można połączyć z innymi kolorami. Najbezpieczniejszym wyborem jest kuchnia biało beżowa lub beżowo- brązowa. Amatorzy odważnych rozwiązań mogą wypróbować miraż beżu z czerwienią, żółcią, różem, fioletem, pomarańczem, czernią. Urządzając beżową kuchnię, warto jednak pamiętać, aby nie wprowadzać zbyt wielu odcieni beżu i zbyt bogatej kolorystyki w dodatkach. Szczególnie uważać należy na brązy. Ich zbyt duża ilość połączona z odcieniami beżowego sprawi, że kuchnia będzie smutna.

Pomysł na beżową kuchnię

Pomysłów na kuchnie w beżach nie brakuje. We wnętrzu w tym kolorze można zastosować wiele materiałów wykończeniowych. Zabudowa może być zarówno w macie, jak i w połysku. Modnym i efektownym wyborem będą meble w dwóch odcieniach beżu np. jasne szafki dolne, górne ciemniejsze. Takie połączenie idealnie komponować będzie się z białymi ścianami i podłogą, a także blatem roboczym wykonanym z drewna, kamienia lub betonu.

Osobom, które chciały do kuchni wprowadzić radość i kolor polecamy wielobarwne dodatki. Pozwoli to uniknąć efektu optycznego bałaganu i mdłego wystroju wnętrz. Estetycznym wyborem będzie połączenie beżowych mebli i sprzętów z szarymi ścianami lub zestawienie beż + czerwień w zabudowie kuchennej. Oryginalny klimat wprowadzi się natomiast, stawiając na meble z grawerami i zdobieniami. Na beżowych frontach bardzo dobrze prezentować będą się duże geometryczne wzory, a także drobne ozdoby.

Zlewozmywak do beżowej kuchni. Jakie dodatki i akcesoria wybrać?

Mocne akcenty – to kochają modne kuchnie w 2020 roku. Intensywne i rzucające się w oczy kolory polubią się też z kuchniami beżowymi. Trzeba jednak pamiętać, aby wybrać jeden odcień ostrego koloru. Zbyt duża ilość różnokolorowych dodatków zniszczy efekt aranżacyjny. Dobrze też postawić na sprzęty w uniwersalnych barwach. 

Kuchnie piaskowe, w kolorze kawy z mlekiem czy ecru dobrze będą wyglądać w towarzystwie beżowych zlewozmywaków. W zależności od dostępnej powierzchni można wybrać zlewozmywak jedno- półtora — lub dwukomorowy. Do wnętrz trudno ustawnych polecamy modele narożne. W Pirmagran beżowe zlewozmywaki narożne to Catania i Monaco. Warto je połączyć z beżową kuchenką, piekarnikiem, mikrofalówką, zmywarką czy lodówką. Dzięki zastosowaniu jednej barwy sprzętów AGD do kuchni wprowadzi się elegancki i klasyczny klimat.

Warto jednak zaznaczyć, że do beżowej kuchni pasują nie tylko sprzęty w tym samym odcieniu. Ciekawym wyborem będzie czarny zlewozmywak. Dzięki temu, że będzie się wyróżniał od razu stanie się swoistą ozdobą kuchennej przestrzeni. Stawiając na takie oryginalne rozwiązania, warto zwrócić uwagę na wzór zlewu. Zlew, który będzie stanowił ozdobę każdej kuchni to np. delikatnie żłobiony w obszarze ociekacza Mediolan lub prosty w formie Sydney będący kwintesencją stylu modern i minimalistycznego.

W kuchni, w której dominuje beż, nie należy również obawiać się bieli. Ona także świetnie komponuje się z każdym odcieniem kolor beżowego. Ciekawym połączeniem będzie więc biały zlewozmywak i beżowy blat roboczy. Pięknie na nim prezentować będą się okrągłe zlewozmywaki Genewa czy Barcelona.

Poszaleć można również w zakresie dodatków. W beżowej kuchni warto zastosować intensywne kolory akcesoriów, które ożywią całe wnętrze. Przykładami takich są np.

  • Pomarańczowy wazon,

  • Turkusowy czajnik,

  • Seledynowa patera,

  • Jasnozielone szkło na ścianie nad blatem kuchennym,

  • Ciemnożółte stołki barowe,

  • Kosz pomarańczy albo zielonych lub czerwonych jabłek,

  • Kwiaty o jasnozielonych liściach.

Beżowa kuchnia to wybór na lata. Wystarczy tylko odpowiednio zagrać dodatkami, aby szybko zmienić jej klimat i charakter i to bez remontu. Jednocześnie jasny odcień ścian, mebli czy sprzętów AGD będzie sprzyjał relaksowi i harmonii.