Informacje o zlewozmywakach

Urządzanie kuchni to nie jest łatwe zadanie, w końcu jej wystrój ma nam się podobać przez długie lata. Doskonale wiemy, że każdy element aranżacji ma wielkie znaczenie, dlatego zlewozmywaki granitowe Primagran oferujemy w kilku wariantach kolorystycznych, dzięki którym bez problemu dopełnisz styl swojego wnętrza. Nasze produkty występują w sześciu uniwersalnych kolorach:

Marzy Ci się kuchnia w modnym i przytulnym stylu prowansalskim? Urzekł Cię jej przytulny nastrój oraz sielskie dodatki? A może przemawia do Ciebie klasyczny styl skandynawski, w którym króluje biel? Do takich wystrojów warto wybrać zlewozmywak kuchenny w jasnym kolorze, na przykład biały lub beżowy. Według wielu osób jest to ryzykowny wybór, jednak produkty Primagran odznaczają się odpornością na plamy i przebarwienia. Warto również wspomnieć, że są one wykonane z najwyższej jakości kruszywa granitowego oraz żywicy, dzięki czemu są także odporne na zmiany temperatury i uszkodzenia mechaniczne.

W nowoczesnych, minimalistycznych kuchniach szczególnie dobrze sprawdzają się grafitowe i czarne zlewozmywaki. To częsty wybór w kuchniach urządzonych w stylu glamour, gdzie duży nacisk kładzie się na wyraźne kontrasty. Ciemne kolory pasują także do wnętrz w stylu industrialnym, w których główną rolę grają czarne dodatki. Nieważne jaki jest Twój pomysł na wystrój kuchni - bogata gama kolorystyczna naszych produktów sprawia, że bez problemu znajdziesz coś, co spełni Twoje wymagania.

Do każdego modelu można dobrać pasującą baterię kuchenną - one także występują w kilku wariantach kolorystycznych. Umożliwia to stworzenie spójnego zestawu lub wręcz przeciwnie - nietuzinkowej kompozycji opartej na kontraście. W naszym sklepie dostępne są również dozowniki na płyn, które pozwalają zaoszczędzić cenne miejsce na blacie roboczym. Masz problem z wyborem lub chciałbyś dowiedzieć się więcej o naszych produktach? Napisz do nas wiadomość lub zadzwoń!

 

Czarny

Primagran czarny Zlew Czarny wizualizacja

 

Grafitowy (nakrapiany)

Zlew Czarny wizualizacja

 

Szary

Zlew Czarny wizualizacja

 

Beżowy (nakrapiany)

Zlew Czarny wizualizacja

 

Biały

Zlew Czarny wizualizacja

Podfrezowane otwory

Od zlewów kuchennych oczekujemy coraz więcej. Mają one być idealne – estetyczne, praktyczne, funkcjonalne. Cechy te niełatwo połączyć. Udaje się to jednak zlewozmywakom z podfrezowanymi otworami. Czym one są? Do jakich kuchni pasują?

Czym są zlewozmywaki z podfrezowanymi otworami?


Zlewozmywak z podfrezowanymi otworami to ten klasy premium. Wyróżnia się o niebywałą estetyką i idealnym dopasowaniem do potrzeb użytkownika. Od zwykłego, tradycyjnego zlewu kuchennego różni się tym, że otrzymuje się go bez wyciętych otworów na baterię, syfon czy dozownik. Otwory te należy wykonać samodzielnie zgodnie z załączoną instrukcją. W zlewozmywakach podfrezowanych można wykonać od 2 do 4 otworów – w zależności od modelu zlewu.

Dlaczego zlewozmywak z podfrezowanymi otworami jest atrakcyjny?

Z pozoru wydaje się, że zlewozmywak z podfrezowanymi otworami jest „gorszy” od tych tradycyjnych. W końcu samodzielnie trzeba wykonać otwory wiertarką lub wybijakiem. W rzeczywistości jednak trochę więcej pracy przy montażu sprawia, że wykonuje się w zlewie tylko tyle otworów, ile faktycznie jest potrzebnych. Sprawia to, że wraz ze zlewozmywakiem z podfrezowanymi otworami otrzymuje się bardzo dużą elastyczność w projektowaniu kuchni. W praktyce oznacza to, że można zdecydować o stronie zamontowania ociekacza czy wybrać, gdzie będą zainstalowana bateria oraz dodatkowe akcesoria takie jak pokrętło do syfonu czy dozownik na płyn. Te dodatki nie muszą już znajdować się naprzeciwko baterii. W przypadku tradycyjnego zlewu otwory wykonane są już fabrycznie w takiej ilości, jak przewiduje to producent. Większość modeli ma dwa otwory – jeden na baterię, drugi na pokrętło lub dozownik. Jeśli, którykolwiek otwór nie będzie wykorzystywany, trzeba go zakryć. Służy do tego zaślepka, która choć zgrabna i estetyczna, nadal jest widoczna i burzy design strefy zmywania.

 

Zlewozmywak granitowy Paryż w wersji bez predrilu

Tradycyjne rozwiązanie z zaślepką

Zlewozmywag granitowy Paryż w wersji z predrilem

Rozwiązanie z podfrezowanymi otworami – brak zaślepki

Zlew z podfrezowanymi otworami to idealne rozwiązanie dla miłośników designu. Daje on ciekawe opcje aranżacji strefy zmywania, dostosowanych do swoich potrzeb. Dzięki niemu nie trzeba martwić się, że design zlewu zaburzają metalowe zaślepki czy inne elementy w odmiennym od zlewozmywaka kolorze.

Skorzystaj z filmu instruktażowego bądź instrukcji w formie PDF aby dowiedzieć się jak bezpiecznie i prawidłowo wykonać otwory.

Wszystkie możliwe do wykonania otwory dla każdego modelu są uwzględnione na rysunkach technicznych

 

Zalecamy korzystanie z profesjonalnego sprzętu i niezbędnej odzieży ochronnej.

Zlewozmywaki Primagran poddane działaniu naturalnej technologii opartej na aktywnych jonach srebra.

Potwierdzona laboratoryjnie technologia, gwarantujące jeszcze skuteczniejszą ochronę przed bakteriami w Twojej kuchni.

Antybakteryjność
Ultrafresh
 

Primagran to firma rodzinna - z autopsji wiemy, że kuchnia to strategiczne pomieszczenie każdego domu, a jej wyposażenie wykorzystywane jest czasem w dość niekonwencjonalny sposób. To w kuchni każdego dnia toczy się życie, dlatego nasze zlewozmywaki produkujemy z najwyższą starannością, z najwyższej jakości materiałów dostarczonych od sprawdzonych dostawców. Dbamy o wszystkie detale i za cel stawiamy sobie to, aby każdy nasz produkt potwierdzał nasze zapewnienia o jakości.

Taką samą strategię stosujemy w kwestii bezpieczeństwa, dlatego podjęliśmy współpracę z najlepszymi firmami i laboratoriami w obszarze dodatków antybakteryjnych i antygrzybicznych na świecie.


Jak działa technologia oparta na aktywnych jonach srebra?

Na wczesnym etapie produkcji zlewów Primagran, do mieszanki składającej się z żywicy i wypełniaczy mineralnych, dodawany jest roztwór koloidalny srebra, który zostaje rozprowadzony równomiernie w całej strukturze zlewozmywaka. Pozostaje on aktywny przez cały okres użytkowania, nie ulegając starciu ani spłukiwaniu się z jego powierzchni tak jak w przypadku stosowania powłok antybakteryjnych.

Antybakteryjna technologia pozwala jeszcze skuteczniej chronić przed bakteriami, pozostawiając Twoją strefę zmywania bezpieczną dla wszystkich członków rodziny. 

Wizualizacja technologii opartej na aktywnych jonach srebra  przedstawiona w przekroju poprzecznym zlewu - struktura srebra, która wypełniła cały zlew wewnątrz jak i na powierzchni.

Poznaj wszystkie korzyści poddania zlewów Primagran działaniu technologii antybakteryjnej opartej na aktywnych jonach srebra

Dodatek aktywnych jonów srebra, który wykorzystywany jest w procesie produkcji zlewów Primagran posiada aprobatę Oeko-Tex, świadczącą o tym, że jest to produkt bezpieczny dla skóry człowieka oraz posiada aprobatę do kontaktu z żywnością.

Technologia antybakteryjna oparta na aktywnych jonach srebra:

  • chroni przed szkodliwym działaniem bakterii, grzybów i pleśni
  • zabezpiecza przed niepożądanym zapachem
  • chroni produkt przed degradacją i plamami
  • zapewnia antybakteryjne właściwości

Bezpieczeństwo i antybakteryjność potwierdzona została wynikami badań wykonanymi w specjalistycznym i nowoczesnym laboratorium w Toronto według międzynarodowych metod badawczych: AATCC, ASTM, ISO,JIS. Sprawdź szczegóły:

Certyfikat Antybakteryjności (zobacz certyfikat)

AATCC Ocena przeciwgrzybicza (zobacz sprawozdanie)

Ocena antybakteryjna próbek Primagran (sprawdź ocenę)

ITA-TEST w Warszawie (zobacz atest)

 

Wyniki badań laboratoryjnych

ilość bakterii na cm2 po 24 godzinach x 100 000

ilość bakterii na cm2 po 24 godzinach x 100 000